Destek Partnerleri

Wyscout

Futbol scouting, maç ve performans analizi sektöründe dünyanın en çok kullanılan görsel teknoloji platformu olan Wyscout 2004 yılında İtalya’da doğduğundan beri futbol endüstrisinin gelişimini desteklemekte; futbolcuların ve takımların analiz edilmiş videolarını ve verilerini bir araya getirerek dünyadaki en geniş futbol video arşivini oluşturmuş bir organizasyondur.

Her hafta 2.000’den fazla yeni futbol maçının platforma yüklendiği; analistlerin, 2.000’den fazla maçı kodlaması ile tüm maç videolarını oyunun her bir parçasını segmentlere ayırarak sunmakta, tüm futbolcuların görüntülü istatistik raporlarını oluşturmaktadır. Gün itibarı ile 2000’in üzerinde kulüp, binlerce futbolcu temsilcisi platformu kullanmaktadır.

Wyscout platformu eğitim programımızı katılımcılarımıza kurs sonunda 2 hafta süreli Wyscout platformu hesabı vererek destekleyecektir.

Comparisonator

“Dünyanın ilk Futbol Teknoloji İnkübatörü @guttobizLab” in ilk start-up uygulaması “Comparisonator-Karşılaştırıcı” 2018 yılında Kuzguncuk-İstanbul’da doğdu. Milyonlarca dolarlık kritik kararların bazen çok kısa sürede verildiği futbol endüstrisinde, artık karar vericilerin elinde onların en doğru adımları atmasına yarayacak bir uygulama oluştu. Comparisonator platformu, günler sürecek oyuncu ve takım karşılaştırmalarını saniyeler içerisinde milyonlarca veri arasından çekip akıllı olarak kullanıcıların karşısına getirerek global futbol dünyasına yepyeni bir konsept yarattı. Comparisonator, Wyscout datasını bu şekilde kullanan ilk uygulama olarak tarihe geçti. Binlerce takım ve oyuncuya ait 100’den fazla parametre (kriter) 10 saniyeden daha kısa bir sürede karşılaştırabilmekte. Uygulamanın içerisinde yine dünyada bir başka ilke imza atan Comparisonator ekibi “Sanal Transfer” özelliği ile artık seçtiğiniz oyuncuyu başka bir lige transfer edip, oynadığı ülkedeki performans datasını transfer ettiğiniz ülkede o pozisyonda oynayan diğer oyuncularla bir arada göstermekte, hangi parametrelerde hangi sıraları alabileceğini analiz edebilmektedir. Artık sanal olarak transfer ettiğiniz oyuncu ülkenize gelseydi hangi performans göstergelerinde hangi sıraları alırdı işlemi saniyelerde elinizin altında olmakta

Bir Türk markası olarak global futbol endüstride sahneye yeni çıkan Comparisonator birçok ülke takımı tarafından kullanılmaktadır.

Comparisonator platformu eğitim programımızı katılımcılarımıza kurs sonunda 2 hafta süreli Comparisonator platformu hesabı vererek destekleyecektir.