Onay Partnerleri

Türkiye Futbol Federasyonu

Türkiye Futbol Federasyonu, 23 Nisan 1923’te kurulan, Türkiye‘de futbol faaliyetlerini yürütmek, futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak, bu konularda her türlü düzenlemeyi yapmak, kararlar almak ve uygulamakla yetkili kurumdur. Uluslarası Scouting Eğitim Programı Antrenör Gelişim Seminerleri kapsamında TFF tarafından tarafından 6 kredi karşılığında akredite edilmiştir.

SoccerLab

Profesyonel futbol kulüpleri ve federasyonlar için bilişim ve iletişim teknolojilerinde çözüm geliştirmektedir. SoccerLAB bu desteği farklı modüller aracılığıyla sağlamaktadır:

  • Video analiz ve görüntü yönetimi modülü,
  • Scouting yönetim modülü,
  • Futbolcu performans ve istatistik yönetimi modülü,
  • Sağlık modülü,
  • Kişisel ve grup antrenman modülü,
  • Portföy zamanlama modülü

Vasıtası ile kulüpler içerisindeki farklı departmanların sürdürülebilir etkileşimde bulunmasını ve bunun geliştirilmesini hedefleyen SoccerLAB Türkiye pazar çalışmalarını ve bilişim geliştirmelerini guttobizLAB aracılığıyla yapmaktadır. Belçika futbolunun küllerinden tekrar doğmasını sağladığı düşünülen SoccerLAB; Avrupa’da futbolun sistemleşme temellerini ilk defa uygulayarak ve  ‘Futbol Takımı Yönetim Paneli’ teknolojisini inşa ederek alanında dünya lideri olmuştur. Türkiye’de Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları Soccerlab’in birçok modülünü halihazırda kullanılmaktadır.

 Katılımcıların içerisinden takımlarda çalışan scoutlar yada yöneticiler istedikleri takdirde Soccerlab platformu 3 aylığına deneme süresi babında ücretsiz olarak yapılandırılacaktır.

guttobizLab

Dünyanın ilk futbol teknolojileri inkübasyon merkezi 2018 yılında İstanbul’da kuruldu. Belçika’lı Soccerlab, İtalyan spor endüstrisi inkübatörü Wylab gibi dünyaca ünlü yapılarla çözüm ortaklığı bulunan guttobizLab, kuruluşundan bu yana iki yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen dünya piyasasına futbolcu ve takım karşılaştırma uygulaması olan “Comparisonator” ve buna bağlı taraftar data eğitim oyunu “scoutiNgame”i geliştirdi. Start-up portföyüne “ScoutingScout” adlı kurs programını da ekleyen merkez, Türkiye’den başlamak üzere eğitim programını dünyanın tüm ülkelerine taşıyacak bir projeyede başlamış durumda, aynı zamanda futbol ile ilgili girişim ve start-up’ları hem araştırmakta hem de yatırımcı olma mottosunda.

guttobiz Scouting

Avrupa’da 2010 senesinde ilk defa uygulanmaya başlayan “Uluslararası Temel Seviye Scouting Sertifika Programı” konseptinin yaratıcısı ve uygulayıcısıdır. Türkiye’nin ilk scouting firması olan “Gelibolu Uluslararası Ticaret Temsilcilik ve Organizasyon Ltd. Şti” nin scouting servis kolu olan organizasyon, 2007 senesinde İstanbul’da kurulmuştur. Yerli yabancı yüzlerce firmaya ve futbolcu temsilcisine; endüstrinin parçası olan servis sağlayıcılarına scouting hizmeti veren guttobiz Scouting, 2010-11-12 ve 13 senelerinde yaptığı scouting sertifika kursları ile scouting endüstrisine bir çok scout, şef scout, maç analisti ve sportif direktörler kazandırmış ve bu endüstrinin hem Türkiye’de, hem de Avrupa’da ivme kazanması için bir çok seminer ve proje çalışması yapmıştır.